Packeta

Męczy Cię porównywanie ofert różnych przewoźników i podpisywanie niezliczonych ilości umów na każdy kierunek? A gdyby istniało miejsce, gdzie dzięki jednej umowie możesz wysyłać przesyłki do większości krajów Europy, bez zbędnych formalności, otrzymując jedną fakturę? Tak, to u nas 😊 Jesteśmy Packeta – globalna, cyfrowa platforma dla e-commerce. Pomagamy e-sklepom w ekspansji cross-border, wysyłając przesyłki do 33 krajów za pomocą jednego API. Specjalizujemy się w dostawach w regionie CEE. Posiadamy własną sieć logistyczną w Czechach, Słowacji, Węgrzech i Rumunii oraz współpracujemy także z 75 globalnymi i lokalnymi firmami logistycznymi w innych krajach. Mamy największą liczbę punktów odbioru w Europie. Dodatkowo, dzięki szerokiemu gronu partnerów, nasi klienci otrzymują komplet wiedzy i usług potrzebnych do odniesienia sukcesu za granicą.

Cross-dock, Dostawa zamówień, Integracje e-commerce, Magazynowanie, Marketing, Obsługa zwrotów, Płatności, Reklama social media

Warszawa, Cieszyn

packeta

Co mówią nasze liczby? Mamy 7 oddziałów w 7 różnych krajach, dostarczamy do 33 państw, a 98 % przesyłek trafia do odbiorcy na drugi dzień, posiadamy 14 616 własnych punktów odbioru i ponad 125 tys. punktów partnerskich. W 2022 roku wysłaliśmy 90 milionów przesyłek!No i najważniejsze – ponad 46 tys. zadowolonych sklepów internetowych już współpracuje z nami. Napisz do nas i razem twórzmy europejski cross-border e-commerce!

packeta

Usługi dostępne w ofercie firmy Packeta

 • Punkty odbioru – 14 616 własnych punktów odbioru w CZ, SK, HU i RO oraz ponad 125 tys. partnerskich punktów w Europie i poza nią czyni nas liderem na rynku. Klient ma możliwość przedłużenia czasu odbioru paczki nawet do 21 dni, płatności kartą i gotówką w większości punktów oraz dokonania zwrotu przesyłki.
 • Z-BOXy – automaty paczkowe zasilane energią słoneczną, dostępne 24/7 w CZ, SK i HU, otwierane za pomocą aplikacji.
 • Home delivery – szczegółowo planujemy trasę dostaw a nasi kierowcy dokładnie wiedzą, kiedy i o której godzinie przyjadą pod wskazany adres. Klient otrzymuje informacje o dostawie z 90-minutowym wyprzedzeniem. Jeśli nie dotrzemy do klienta pod jego adres, dostarczymy paczkę do najbliższego punktu odbioru. Szczegółowo monitorujemy naszych kierowców i codziennie ich oceniamy.
 • Integracje API i marketplace – dzięki jednemu połączeniu wyślesz przesyłki do 33 krajów a jeśli nie masz swojej platformy, pomożemy Ci zintegrować się z PrestaShop, IdoSell, BaseLinker, WooCommerce i Magento.
 • Międzynarodowy tracking i własny system – każdą przesyłkę zlokalizujesz z łatwością dzięki naszej platformie.
 • Bezpośredni druk etykiet – dzięki niemu śledzenie zewnętrznego przewoźnika jest dostępne od razu, zmniejsza ryzyko błędów i przyspiesza proces doręczenia.
 • Ułatwiona obsługa klienta – bez problemu i czekania na linii dodzwonisz się do naszych konsultantów. Ponadto, każdy sklep ma przydzielonego opiekuna, więc z łatwością uzyskasz wsparcie 😊.
 • Logistyka zwrotna w atrakcyjnych cenach – realizowana codziennie.
 • Jeden identyfikator dla wszystkich Twoich sklepów- korzystaj z naszych usług zwrotu bez żadnych dodatkowych formalności czy komplikacji.
 • Informacje na temat rynków – nasze grono ekspertów wyposaży Cię we wszystkie potrzebne informacje, których potrzebujesz, by poznać nowy rynek. Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.
 • Wsparcie marketingowe na rynkach CZ, SK, HU, RO, bałtyckich i adriatyckich – robimy wspólne akcje promocyjne na rynkach zagranicznych, dzięki czemu Twój sklep będzie rozpoznawalny i zdobędziesz nowych klientów!
 • Odprawa celna.
packeta

Zainteresowała Cię oferta tej firmy?

Poprzez naszą platformę masz możliwość przesłania swojego zapytania o współpracę bezpośrednio do jej przedstawicieli!

W tym celu użyj poniższego formularza kontaktowego.

  Przeczytaj artykuły Packeta

  Cross-border w krajach adriatyckich – atrakcyjne rynki dla polskiego e-commerce

  Strategia

  Rynki adriatyckie, które do niedawna traktowane były przez polskie e-commerce’y po macoszemu, zyskały na atrakcyjności, tak jak Czechy czy Słowacja jeszcze kilka lat temu. Kraje te nie tylko zachwy...

  Przewodnik po organizacji procesów logistycznych do krajów UE krok po kroku

  Logistyka

  Organizowanie procesów logistycznych do krajów Unii Europejskie obejmuje kilka kluczowych zagadnień, które należy dokładnie zweryfikować, zanim przystąpi się do zagranicznej ekspansji. Niezależnie ...