Zostań Partnerem portalu cross-border.pl

Dowiedz się, jak możesz zaangażować się w tworzenie platformy cross-border.pl.
Podejmij współpracę z Krajową Izbą Gospodarczą i wspieraj naszą misję rozwoju polskiego e-eksportu.

Od czego się zaczęło…

W 2022 roku swoje siły połączyły Krajowa Izba Gospodarcza i Amazon Polska. Firmy te podjęły rękawicę stworzenia kompleksowego projektu edukacyjnego, wspierającego polskie firmy MŚP (małe i średnie przedsiębiorstwa) w rozpoczęciu eksportu z wykorzystaniem kanału e-commerce.

Dziś oddajemy w ręce polskich przedsiębiorców platformę cross-border.pl

Tworzymy ją z misją dostarczenia niezbędnego know-how o tym jak rozwijać swoje pierwsze eksportowe strategie w zagranicznym e-commerce. Droga do rozpoczęcia e-eksportu jest długa i kręta, dlatego towarzyszymy firmom w procesie stawiania pierwszych kroków związanych z m.in.:

  • analizą słabych i mocnych stron firmy w Audycie gotowości do e-eksportu,
  • poznawaniem zagranicznych rynków e-commerce,
  • zdobywaniem specjalistycznej wiedzy o ważnych aspektach przygotowania do e-eksportu,
  • znalezieniem najlepszej platformy sprzedażowej marketplace i partnera B2B

Platforma cross-border.pl jest także przestrzenią integracji środowiska e-commerce w Polsce, które podejmuje współpracę z KIG w zakresie edukacji o handlu elektronicznym. Firmy partnerskie przekazują swoją wiedzę merytoryczną w formie artykułów eksperckich, a odbiorcy portalu korzystają z dostępu do bazy firm, z którymi mogą podjąć współpracę. Partnerzy portalu są również zapraszani do cyklicznych wydarzeń edukacyjnych w formie webinarów i szkoleń stacjonarnych.

„Polski sektor MŚP posiada ogromny potencjał eksportowy. Jedną z głównych barier w e-eksporcie z Polski jest brak niezbędnego know-how i poczucia kompetencji. Przedsiębiorcy często uznają, iż mogą nie być w stanie sprostać wymaganiom handlu międzynarodowego. Uważają, że handel elektroniczny, zwłaszcza gdy dotyczy wysyłki za granicę, jest ogólnie niepewny, uciążliwy pod względem prawnym, skomplikowany logistycznie i kosztowny. Aby rozwinąć polski e-eksport, uważamy za konieczne przezwyciężenie tych uprzedzeń wśród polskich MŚP. W tym celu niezbędne są efektywne działania informacyjne i szkoleniowe. Doprowadzą do uwolnienia potencjału MŚP, dalszego rozwoju i większej odwagi w wyjściu z produktami na zagraniczne rynki”

Karolina Opielewicz
Członkini Zarządu Krajowej Izby Gospodarczej

Wspieraj naszą misję

Krajowa Izba Gospodarcza, która jest wydawcą portalu cross-border.pl, jest największą instytucją otoczenia biznesu, reprezentującą 160 organizacji w całej Polsce. W oparciu o filozofię i fundamenty statutowe, KIG podejmuje działania mające na celu pomoc polskim przedsiębiorcom w eksporcie.

Więcej o działaniach Krajowej Izby Gospodarczej

Partnerzy instytucjonalni

Jesteśmy otwarci na partnerstwo z organizacjami rządowymi i pozarządowymi, które w swojej codziennej pracy wspierają polskie firmy w rozpoczęciu i prowadzeniu eksportu. Platforma cross-border.pl to projekt długofalowy, systematycznie rozwijany o kolejne informacje oraz wydarzenia dotyczące cross-border e-commerce. Jest jedynym portalem w całości poświęconym tematyce handlu transgranicznego w Internecie na polskim rynku.

Partnerzy - firmy e-commerce

W przypadku zainteresowania współtworzeniem merytorycznej części portalu i promocji swojej firmy, zapraszamy firmy współpracujące z polskimi przedsiębiorstwami przy rozwoju ich działalności e-commerce w handlu transgranicznym. Posiadamy ofertę partnerską dla firm specjalizujących się w obszarach: logistyka i fulfillment, wsparcie sprzedaży, prawo, podatki i finanse, integracje i oprogramowanie.

Kontakt w sprawie współpracy

Jeśli jesteś zainteresowany/a dołączeniem do portalu cross-border.pl jako Partner Instytucjonalny lub Partner e-commerce, skontaktuj się z nami:

Patrycja Frąckiewicz
Krajowa Izba Gospodarcza

tel. +48 577 788 680
e-mail: pfrackiewicz@kig.pl

Partnerzy o inicjatywie

Array

Jan Kowalski
Firma ABC

“Lorem ipsum dolor sit amet consectetur. Nunc posuere enim quisque nunc dictumst rhoncus at. Amet hendrerit volutpat orci mattis. Gravida arcu ipsum eros arcu donec libero aliquam mi vitae. Ut magna aliquet tempus sed. Leo mattis vitae cursus scelerisque lacus ac risus enim. Purus enim senectus eget bibendum tellus ultricies. Vel massa semper augue sem pellentesque dignissim ultricies. Felis nulla sed et lorem diam. Mi dapibus odio facilisis et.”

Array

Marek Nowak
Firma BCD

“Lorem ipsum dolor sit amet consectetur. Nunc posuere enim quisque nunc dictumst rhoncus at. Amet hendrerit volutpat orci mattis. Gravida arcu ipsum eros arcu donec libero aliquam mi vitae. Ut magna aliquet tempus sed. Leo mattis vitae cursus scelerisque lacus ac risus enim. Purus enim senectus eget bibendum tellus ultricies. Vel massa semper augue sem pellentesque dignissim ultricies. Felis nulla sed et lorem diam. Mi dapibus odio facilisis et.”